سیمان تولید کننده نور

سیمان تولید کننده نور

سیمان تولید کننده نور

سیمان تولید کننده نور این را تصور کنید … شما شب در حال گذر از پارک هستید و نوری که برای هدایت مسیر استفاده می شود ، درست زیر پای شماست. در واقع ، این خود مسیر است.

دکتر خوزه کارلوس روبیو آوالوس از UMSNH مورلیا سیمانی با ظرفیت جذب و تولید انرژی نور تولید کرده است.

اساساً این بتن قادر است مانند یک صفحه خورشیدی کار کند و از نور برای تبدیل به انرژی استفاده کند و سپس برای روشن شدن آن در تاریکی استفاده خواهد کرد.

سیمان تولید کننده نور

 استفاده از سیمان نوردار در معماری

این سیمان را می توان در بسیاری از مکان ها استفاده کرد اما بازار معماری همان است که بیشتر منطقی است. نماها ، استخرها ، حمام ها ، آشپزخانه ها و پارکینگ ها فقط چند مورد از موارد استفاده از آن است. مکان دیگری که می تواند مفید باشد ، ایمنی جاده ها و علائم جاده ای و هرجایی است که به برق دسترسی ندارد اما همچنان از داشتن نور بهره مند است. گفته می شود دوام سیمان به دلیل ماهیت غیرآلی بودن آن بیش از 100 سال است.

ویژگی این ماده با فرایند پلی کندسانساسیون مواد اولیه بدست می آید. این فرآیند در دمای اتاق انجام می شود و نیازی به مصرف انرژی زیاد نیست.

سیمان تولید کننده نور

 منابع شارژکننده سیمان

این ماده توسط هر دو منبع نور طبیعی و مصنوعی شارژ می شود به طوری که امیدوارم روزی پرکاربردترین عنصر ساختمانی در جهان گزینه های نور و حرارتی جدیدی را برای کاهش مصرف انرژی تولید شده توسط سیستم های فعلی نور و حرارتی ارائه دهد.

سیمان تولید کننده نور در دنیای طراحی داخلی ، این بتن می تواند در بسیاری از مکان ها به عنوان یک گزینه پایدار برای نورپردازی در تاریکی یا به سادگی به عنوان یک روش سرگرم کننده برای روشنایی شب استفاده شود.

بتن های هوشمند و توسعه و تحقیقات

در طی ده سال گذشته ، توسعه مدل های ساخت هوشمند ، که کاملاً به بهره وری انرژی گره خورده است ، مواد جدیدی را معرفی کرده است که دارای یک یا چند خاصیت ، به صورت کنترل شده و جزئی ، توسط محرک های خارجی مانند تشعشع ، دما ، pH ، رطوبت ، اصلاح شده اند. باد ، و سایر عوامل محیطی.

جذب و تابش انرژِی نور توسط سیمان

به عنوان پاسخی به مدلهای ساخت جدید ، دکتر خوزه کارلوس روبیو آوالوس از UMSNH مورلیا ، سیمانی با ظرفیت جذب و تابش انرژی نور تولید کرده است تا عملکرد و انعطاف پذیری بیشتری در بتن از نظر بهره وری انرژی ایجاد کند.

سیمان تولید کننده نور

جدیدترین مطالب هوشمند ساخته شده توسط Rubio Ávalos در تاریخ 20 اکتبر 2015 و در بیانیه مطبوعاتی رسمی توسط Agencia Informativa Conacyt منتشر شد. این محقق ادعا کرد که کاربردها بسیار گسترده است ، و مواردی که بیشتر مورد توجه قرار می گیرند برای بازار معماری است: نما ، استخر شنا ، حمام ، آشپزخانه ، پارکینگ و غیره سیمان تولید کننده نور.

همچنین می تواند در ایمنی جاده ها و علائم جاده ای در کشور مفید باشد. بخش انرژی مانند سکوهای نفتی و هرجایی که می خواهید فضاهایی را که به برق دسترسی ندارند روشن یا علامت گذاری کنید زیرا به سیستم توزیع برق احتیاج ندارد و فقط با نور شارژ می شود. دوام سیمان ساطع کننده نور به لطف ماهیت غیرآلی بودن آن بیش از 100 سال تخمین زده می شود و اجزای ماده آن به راحتی قابل بازیافت هستند.

فرایند تولید سیمان پخش کننده نور

مطابق همین گفته ، ویژگی اساسی این ماده جدید با فرآیند پلی کندسانساسیون مواد اولیه (سیلیس ، شن رودخانه ، پسماندهای صنعتی ، قلیایی و آب) بدست می آید. محقق گفت ، این فرایند در دمای اتاق انجام می شود و نیازی به مصرف انرژی زیاد ندارد. آلودگی تولید شده در تولید در مقایسه با انواع دیگر سیمان مانند پرتلند یا پلاستیک های مصنوعی کم است.

  ما می خواهیم نور تا سطح مشخصی به مواد نفوذ کند. Ávalos توضیح داد ، در مورد سیمان معمولی ، پورتلند چنین قابلیتی را ندارد زیرا وقتی نور به سطح آن می رسد نمی تواند به آن نفوذ کند.سیمان تولید کننده نور

با شارژ مواد با استفاده از نور طبیعی یا مصنوعی ، امیدوار است توابع نور و حرارتی را به عنصر ساختمانی پرکاربرد در جهان ارائه دهد تا مصرف انرژی تولید شده توسط سیستم های فعلی نور و حرارتی کاهش یابد.پیش بینی می شود علاوه بر توزیع آن در مکزیک ، سرمایه گذاران شیلی ، اسپانیا ، آرژانتین و برزیل در سال 2016 این مواد را برای استفاده در جاده ها و سایر فضاهای شهری تجاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *